Rozmiar: A A A

Atrakcje uzdrowiska w Krynicy-Zdroju

Poznaj walory lecznicze i atrakcje turystyczne Uzdrowiska w Krynicy-Zdroju

Główną atrakcją pobytu sanatoryjnego oraz wypoczynkowego w Krynicy-Zdroju jest unikatowy mikroklimat uzdrowiska, który, w połączeniu z licznymi zabiegami, wpływa regenerująco oraz pobudzająco na cały organizm. Pobliskie szlaki turystyki pieszej, narciarskiej i rowerowej sprzyjają udanym wycieczkom oraz pozwalają na poznanie malowniczego krajobrazu Beskidu Sądeckiego, z jego historią, etnografią, geografią i przyrodą.

Krynica kusi swymi urokami każdego i o każdej porze roku. Atrakcyjna w okresie zimowym ze względu na długo zalegającą pokrywę śnieżną oraz liczne stacje sportów zimowych, na czele z Koleją Gondolową na Jaworzynę (1114 m n.p.m.) i ślizgawką na Hali Lodowej, latem pozwala na aktywny wypoczynek poprzez nordic walking, spacery, piesze wycieczki lub jazdę na rowerze górskim po okolicy. Wiosną cieszy budzącą się do życia roślinnością i dywanami kwiatów zalegających na łąkach pokrywających okoliczne górskie stoki, jesienią zaś mieni się barwami brązu, złota i czerwieni.

Osoby zainteresowane wydarzeniami kulturalnymi nie powinny przeoczyć Europejskiego Festiwalu im. Jana Kiepury, który odbywa się corocznie w sierpniu. Sportowców na pewno zainteresuje coroczny Festiwal Biegowy a turystów spotkania z cyklu Klubu Podróżnika. Wieczorami zaś można, bez względu na aurę i porę roku, cieszyć się muzyką i tańcem w licznych kawiarniach, restauracjach i pubach.
 

NIE WAHAJ SIĘ DŁUŻEJ! PRZYJEDŹ I KORZYSTAJ ZE WSZYSTKICH WALORÓW UZDROWISKA!

 

Po szczegóły zapraszamy na stronę krynica.pl